Sp1

MegaMisja w naszej szkole

W MegaMisji uczestniczy już blisko 1 000 dzieci, które za sprawą fantastycznych, kreatywnych Wychowawców świetlic w Państwa szkołach, rozwijają kompetencje cyfrowe. W ramach dotychczas zrealizowanych zadań uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak szukać informacji i jak je selekcjonować, jak ocenić wiarygodność źródeł informacji? jak się zaprezentować, jakie są zasady grzecznej i skutecznej komunikacji, jak odróżnić świat fikcji od rzeczywistości? jak odróżnić przekaz rozrywkowy od informacyjnego oraz opinię od faktu, jak się odnaleźć w informacjach podawanych przez różne media i świadomie używać emotikonów oraz gestów?

W udostępnionym niedawno dziale 4. – Prawo, poznają prawa dziecka (w tym do informacji), przygotowują się też do poznania podstawowych praw autorskich, kwestii bezpieczeństwa i potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami (przyjazne kino). W kolejnych miesiącach rozwiniemy kolejne tematy: kreatywnego korzystania z mediów, bezpieczeństwa on-line, etyki (netykieta) i ekonomii w mediach (reklama czy informacja), kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa mobilnego.

Bardzo serdecznie zachęcam Państwa do przejrzenia profili Waszych świetlic – przejście do nich możliwe jest z poziomu mapki na stronie głównej programu: https://megamisja.pl/

Niektóre świetlice mają już swojego własnego bohatera (Psotnika) wczytanego w profil oraz nagrody za zaangażowanie.

Gorąco polecam i pozdrawiam, a w razie pytań – jestem do Państwa dyspozycji,

 

 

Iwona Kamińska

Kierownik programu MegaMisja

Fundacja OrangeSkip to content