Sp1

Matematyka w kolorach LEGO w II d

Mimo, że klocki kojarzą się zwykle z zabawą, w tym wypadku służą przede wszystkim nauce. Lego More to Math to klocki, które umożliwiają uczniom tworzenie rozwiązania do matematycznych zadań używając do tego prostych modeli. Klocki LEGO to świetne narzędzie wspierające w uczeniu matematyki.

Uczniowie pracując na tych klockach czerpią przyjemność z nauki. Podczas ćwiczeń wykonywanych indywidualnie lub w grupach klocki LEGO dają takie możliwości, które stanowią ciekawy materiał do eksperymentowania, pobudzania wyobraźni, analizowania błędów, mówienia i dyskutowania co sprzyja rozumieniu matematyki. Podczas zajęć dzieci doskonalą technikę liczenia, tworzą zagadki matematyczne, rozwiązują zadania.

Dzięki wykorzystaniu znanych dzieciom klocków LEGO uczniowie nie tylko liczą ale rozwijają swoją pamięć i spostrzegawczość. Ogromne zaangażowanie dzieci na zajęciach pokazuje, że klocki LEGO sprzyjają nauce matematyki.

Jeśli ktoś nie wierzy serdecznie zapraszamy do galerii oraz obejrzenia filmu:)

E. Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 Skip to content