Sp1

Mamy mistrza i wicemistrza chłopców w trójboju lekkoatletycznym!!!

Upalna środa, 11 maja 2016 roku. Pełczyce. Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletycznym Trójboju Chłopców. Dwaj uczestnicy z naszej „JEDNYKI”: Daniel KALUPA i Mateusz GAPIŃSKI z klasy 5a. Trzy konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Około 20 uczestników. Dwa medale: ZŁOTY i SREBRNY! Szybkie biegi, dalekie skoki i jeszcze dalsze rzuty! MAMY MISTRZA I WICEMISTRZA POWIATU!!! Do tego grad medali w poszczególnych konkurencjach!

Wyjechaliśmy o 8.15 z parkingu przy SP 3 w Choszcznie. Na miejsce dotarliśmy bezpiecznie i przed czasem, więc mieliśmy go sporo aby dobrze przygotować się do zawodów. Pierwszą konkurencją był bieg sprinterski na 60 metrów. Chyba najtrudniejsza konkurencja, ponieważ miała najmniejszy margines błędu – kto zepsuł swoją próbę nie miał szans na jej poprawę, ponieważ „sześćdziesiątkę” biegnie się tylko raz! Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie! Daniel wygrał swój bieg z czasem 8,74s! Po nim biegł Mateusz. Poradził sobie bardzo dobrze, wręcz fantastycznie! Co prawda zajął w swoim biegu miejsce drugie, ale przegrał z szóstoklasistą, którego wynik liczył się do czwórboju – w trójboju startują piątoklasiści. Czas Mateusza 8,76s! To jego rekord życiowy – nigdy wcześniej Mateusz nie pobiegł tak szybko! Po tej konkurencji biorąc pod uwagę wyniki wszystkich piątoklasistów nasi reprezentanci rozdzielili pomiędzy siebie medale w sprincie!

Po dyscyplinie szybkościowej przyszedł czas na pierwszą konkurencję techniczną. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których jedna udała się na rzut piłeczką palantową, druga zaś na skocznię w dal. Nasi reprezentanci znaleźli się w tej drugiej grupie. Po odmierzeniu rozbiegu zaczęło się skakanie. W pierwszej próbie nieźle poradził sobie Mateusz, który – jak miało się później okazać – oddał swój najdłuższy skok tego dnia lądując na odległości 4,34m! Jego późniejsze skoki nie były już tak dobre, jednak „petarda” odpalona w pierwszym skoku była naprawdę dużej jakości! Daniel swoją najlepszą próbę miał w drugiej serii, w której to „poszybował” na odległość 4,49m! Obaj chłopcy spisali się bardzo dobrze – na medal! Odległość Daniela dała mu złoto a Mateusza srebro w konkurencji skoku w dal!

Ostatnią próbą, która miała zadecydować o tytule Mistrza Powiatu w Lekkoatletycznym Trójboju w klasyfikacji ogólnej był rzut piłeczką palantową. Podobnie jak w skoku w dal zawodnicy mogli oddać trzy próby, a liczyła się ta najdłuższa. Już w pierwszej z nich Daniel posłał piłeczkę na odległość 43,5 metra, co było jego najlepszą odległością! Mateusz swój najlepszy rzut oddał w serii drugiej, kiedy to jego piłeczka poleciała 36,5 metra. Dalej od Daniela rzucił tylko Patryk WELS (zbieżność nazwisk wcale nieprzypadkowa – Patryk to syn naszego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Artura!) z SP 3 Choszczno, który oddał najdłuższy rzut wśród wszystkich (łącznie z szóstoklasistami) uczestników zawodów posyłając piłeczkę aż na 45 metr! Daniel ponownie zdobył medal, tym razem srebrny, Mateusz był w tej konkurencji czwarty.

Po wszystkich konkurencjach przyszedł czas na liczenie punktów. W trójboju bowiem (jak i w czwórboju) obowiązuje „zamiana wyniku na punkty”, które ujęte są w specjalnie opracowanych tabelach wielobojowych. I tak Daniel KALUPA uzyskał łączną ilość 172 punktów, a Mateusz GAPIŃSKI 153. Te wyniki dały chłopcom odpowiednio tytuły Mistrza i Wicemistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletycznym Trójboju!

Oto klasyfikacja generalna:
1 miejsce Daniel KALUPA, SP1 Choszczno – 172 punkty
2 miejsce Mateusz GAPIŃSKI, SP1 Choszczno – 153 punkty
3 miejsce Patryk WELS, SP3 Choszczno – 146 punktów.

Klasyfikacje poszczególnych konkurencji:
Bieg na 60m:
1 miejsce Daniel KALUPA – czas 8,74s
2 miejsce Mateusz GAPIŃSKI – czas 8,76s
3 miejsce Kacper RZĘDKOWSKI, SP Pełczyce- czas 9,22s

Skok w dal:
1 miejsce Daniel KALUPA –  4,49m
2 miejsce Mateusz GAPIŃSKI – 4,34m
3 miejsce Patryk WELS – 4,26m

Rzut piłeczką palantową:
1 miejsce Patryk WELS, SP3 Choszczno – 45m
2 miejsce Daniel KALUPA – 43,5m
3 miejsce Igor WŁODARCZYK, SP Będargowo – 41m
4 miejsce Mateusz GAPIŃSKI – 36,5m

Artur Wels

Zapraszamy do małej galerii zdjęć. Skip to content