Mali wielcy artyści z I b

„Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą…”

Pierwszaki z Ib aktywnie zgłębiały wiedzę dotyczącą teatru. Wśród śmiechów i zabawy poznali pojęcia takie jak scena, widownia, kulisy, garderoba, reżyser, sufler i wiele innych.

Dzieci poznały rodzaje teatrów i same zabawiły się w aktorów teatru cieni, teatru pacynek i teatru klasycznego. Najpierw sami stworzyli scenografię, a następnie pięknie odegrali wyznaczone sobie w pracy grupowej role.

Mali Artyści własnoręcznie przygotowali pacynki, które później wykorzystali tworząc zabawne i pełne uroku dialogi. Dzieci nauczyły się także wiersza pt. „Cień” Ludwika Jerzego Kern, który przedstawiały przed całą klasą wykazując się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi.

Wiele radości sprawiło odwiedzenie Choszczeńskiego Domu Kultury i utrwalenie poznanych wiadomości na prawdziwej sali widowiskowej gdzie odgrywane są spektakle teatralne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Na długo w dziecięcych głowach zostanie hasło „Sztuka trwa i każdy z nas dopisać może wers…”, bo nie ma nic piękniejszego od pełnej pomysłów głowy kreatywnego sześciolatka!

Agnieszka Bodnar