Sp1

Mali aktorzy z klasy II g

W miniony piątek uczniowie klasy II g mogli spróbować swoich sił jako aktorzy. Przygotowali przedstawienie pt. „Ucieczka Smoków”, które zaprezentowali koleżankom i kolegom ze świetlicy, a także swoim rodzicom.

Uczniowie przy pomocy rodziców przygotowali kostiumy  przestawiające postaci występujące w sztuce. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale podczas przygotowań do występu i podczas pracy nad kostiumami  w domu z rodzicami. Jak na dzielnych aktorów przystało była lekka trema, która szybko minęła i uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami po swoim występie.  Po przedstawieniu uczniowie klasy II g i dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach przybliżających im teatr. Przypomnieli sobie zasady zachowania w teatrze. Zapoznali się z nazwami różnych rzeczy związanych z teatrem, np. kurtyna, garderoba, widownia, pacynka, charakteryzator.

Praca nad inscenizacją  bardzo spodobała się dzieciom i postanowiły, że niedługo znowu przygotują przedstawienie, aby wystąpić przed swoimi kolegami i koleżankami. Myślę, iż rodzice także chętnie kolejny raz zobaczą swoje pociechy na klasowej scenie.

D. Pałka

Zapraszamy do galerii:)



Skip to content