Sp1

Magiczne mikołajki I d

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W naszej klasie obchodziliśmy ten dzień z dwudniowym wyprzedzeniem.  Najpierw każdy z uczniów napisał list do św. Mikołaja, który później wysłaliśmy. Bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź w postaci wiadomości multimedialnej, która została wyświetlona naszym pierwszakom tuż przed odwiedzinami długo wyczekiwanego gościa. Radość dzieci była przeogromna, kiedy to na wielkim ekranie zobaczyły swoje zdjęcia i Mikołaja, który do nich przemawia. Film ten  przeniósł nas do magicznej i cudownej krainy. Chwilę później we własnej osobie zawitał do nas św. Mikołaj. Na sam widok dzieci zaniemówiły z wrażenia. Uczniowie  przywitali gościa piosenką. W zamian Święty obdarował ich wymarzonymi prezentami.  Niespodziankom nie było  końca… Pozostając w tym świątecznym nastroju uczniowie z Id zostali zaproszeni  na „Mikołajkowy seans bajkowy”. Każdy kto chciał obejrzeć świąteczną  bajkę musiał posiadać bilet jak w prawdziwym kinie. Radości i zabawy było co niemiara, wszystkim bardzo podobały się mikołajkowe niespodzianki.  Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie pomoc i ogromne zaangażowanie rodziców.

E. Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content