Sp1

Lot mini dronem w II d

W poniedziałek w klasie 2d odbyły się zajęcia „Gotowi do lotu mini dronem – poznajemy region”. Spotkanie z dronami poprowadził Pan Marek Szymański (Fundacja Kamienica) – animator kultury, z wykształcenia nauczyciel, posiadający świadectwo operatora drona (UAVO), pasjonat nowych technologii oraz aktywnego wypoczynku.  

Celem zajęć był rozwój różnorodnych zainteresowań dzieci oraz kształtowania pozytywnego modelu spędzania wolnego czasu. Podczas warsztatów uczniowie wspólnie stworzyli niecodzienną mapę miejsc, które ich zdaniem warto odwiedzić w Choszcznie. Za pomocą materiałów plastycznych takich jak papier i taśma klejąca, nadali jej kształt stanowiący tor przeszkód dla pojazdu powietrznego. Do wykonanego przez siebie miejsca Choszczna przy pomocy pana Marka dzieci mogły polecieć dronem. Co sprawiło największą radość uczestnikom warsztatów. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób działa mini dron i jak użytkować go w bezpieczny sposób.

Anna Kościuczuk, Danuta Pałka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content