Sp1

LOKALNY KLUB KODOWANIA – warsztaty z robotami Finch

Z inicjatywy Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie, już od lutego rusza w naszej szkole Lokalny Klub Kodowania, który jest kontynuacją warsztatów, realizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Warsztaty te odbyły się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku w Jedynce, w ramach projektu opracowanego przez współpracującą ze szkołą p. Annę Kościuczuk, bibliotekarkę Filii MBP w Choszcznie. W trakcie czterech spotkań prowadzonych przez profesjonalnego informatyka, pana Krzysztofa Arciszewskiego ze Szczecina, uczniowie poznali zasady działania robotów, dowiedzieli się jak poprzez kod opracowany w Scratchu można sterować robotem i stworzyli swoje pierwsze aplikacje. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas V a,b,c i klasy IV d i cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że nie można było na tym poprzestać. Stąd pomysł na opracowanie kolejnego wniosku, tym razem rozszerzonego do organizacji Klubu, w ramach którego odbywać się będą cykliczne zajęcia kodowania. Teraz programować w Scratchu i sterować robotami będą członkowie Lokalnego Klubu Kodowania czyli zainteresowani kodowaniem uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 Choszcznie.

Roboty Flinch, udostępnione nieodpłatnie przez Fundację na czas realizacji projektu, zostały już dostarczone do szkoły przez p. Annę Kościuczuk. Ubiegamy się także o mini-grant na działanie nowo powstałego klubu.

Anna Kościuczuk
Krystyna GóreckaSkip to content