Sp1

„Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”

17 listopada uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie wzięli udział w interaktywnych warsztatach kodowania z wykorzystaniem robotów Finch, w ramach projektu  „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. W trakcie trwania spotkania, które poprowadził młody profesjonalista, Krzysztof Arciszewski, uczniowie dowiedzieli się, co to jest  kodowanie, stworzyli swoje pierwsze aplikacje. Niezwykle atrakcyjnym elementem zajęć było dla dzieci programowanie robotów Finch, które mogą poruszać się we wszystkich kierunkach, wydawać dźwięki i świecić w różnych kolorach. Finałem akcji były wyścigi robotów zaprogramowanych przez młodych adeptów kodowania, które miały, w jak najkrótszym czasie, pokonać tor przeszkód.

Celem całego przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów kodowaniem jako formą spędzania wolnego czasu, zabawy, a także pokazanie, jak ważne jest przestrzeganie pewnych reguł, norm, aby dane zadanie zostało poprawnie wykonane.

Jedna z uczennicy klasy V podsumowała następująco warsztaty: „Przez te zajęcia naprawdę polubiłam Scratcha. Lekcja była bardzo ciekawa, nigdy wcześniej nie pracowałam z robotami, ale po tych zajęciach to się zmieniło. Chciałabym, żeby takie warsztaty były codziennie. Było radośnie i śmiesznie. Prowadzący był bardzo miły i komunikatywny. Wytłumaczył nam, że wystarczy chcieć czegoś, a to osiągniemy bez problemu”.

Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało 109 instytucji spośród 239 zgłoszeń, a nasza Filia Publiczna jest jednym z trzech miejsc wybranych w województwie zachodniopomorskim.
Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

Warsztaty z kodowania odbyły się dzięki otwartości, przychylności i zaangażowaniu Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, a w szczególności Pani Dyrektor Krystyny Góreckiej i Pani Katarzyny Jarosz, za co bardzo dziękujemy.

Anna Kościuczuk

Zdjęcia: Katarzyna Jezierska – Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w ChoszcznieSkip to content