Sp1

„Liczymy, kupujemy, kucharzymy…”

Dnia 23 października klasa II a udała się na Targowisko Miejskie w Choszcznie w celu zakupienia składników na jesienną sałatkę. Zanim jednak to nastąpiło zostali podzieleni na grupy trzy osobowe, których łącznie było 6. Klasa do wydania miała 18 złotych. Przedstawiciele grup otrzymali od swojej Pani po 3 złote. Każda z grup miała za zadania zakupienia 3 jabłek, 3 marchewek i jednej pietruszki, pamiętając o zebraniu paragonów za zakupione produkty.

Dzieci świetnie wywiązały się z powierzonego zadania. Podeszły do niego bardzo poważnie, pamiętając o wskazówkach swojej Pani, że warto przed zakupem porównać ceny na innych straganach i że nie zawsze trzeba wydać wszystkie pieniądze.

Po zakończeniu zakupów klasa udała się do szkoły by w grupach zrobić sałatkę. Zanim jednak to nastąpiło wychowawczyni klasy dokonała podsumowania zakupów. Okazało się, że klasa II a jest bardzo oszczędna o czym świadczyły zebrane paragony oraz reszta pieniędzy. Po wspólnym podliczeniu wyszło, iż na zakupy zostało wydane 10 złotych i 30 groszy – zatem zaoszczędzona kwota to 7,70 zł.

Następnie klasa, w której odbywają się lekcje zamieniła się w dużą kuchnię a uczniowie z II a w małych kucharzy. Mimo ciężkiej pracy przy obieraniu warzyw i owoców oraz tarciu ich na tarce dzieci świetnie sobie poradziły – ale warto było, gdyż po ciężkiej pracy przyszedł czas na przyjemności, a przyjemność ta była zarówno smaczna jak i zdrowa.

Aleksandra KurasińskaSkip to content