Sp1

Lekcje z historii najnowszej

no images were found

16 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach pt. ,,Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski” w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Lekcje z historii najnowszej”.

Spotkanie z edukatorem z Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina rozpoczęło się wspólną recytacją wiersza Władysława Bełzy pt. ,,Katechizm polskiego dziecka”, znanego każdemu Polakowi.

   ,,Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł Biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swemi.
– W jakim kraju?
– W polskiej ziemi.
– Czem ta ziemia?
– Mą Ojczyzną(…)”

Każde państwo ma swoje własne symbole, które podkreślają jego niezależność, dumę i sławę. Są one związane z tradycją historyczną i dziejami kraju. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są polskie symbole narodowe, kiedy i w jakich miejscach można zobaczyć powiewającą na wietrze biało-czerwoną flagę, co to jest logo-znak jakości, co symbolizuje nazwa SOLIDARNOŚĆ… Brali udział w dyskusji oraz obejrzeli prezentację multimedialną. To była niezapomniana lekcja patriotyzmu!

Iwona Cedro

.Skip to content