Sp1

Lekcje nie tylko w szkole

Ciekawość poznawanie świata to bardzo dobra cecha naszych uczniów. W związku z tym klasa 3c  postanowiła zająć się naukami ścisłymi i poszerzyć wiedzę poza murami szkoły. W czwartkowy poranek wyruszyli więc z wychowawczynią do Eureki w Szczecinie gdzie w sposób zabawowy, poprzez działanie na dostępnych do dotykania i próbowania samodzielnie eksponatach, mogli nauczyć się praw rządzących przyrodą – doświadczyć ich i samodzielnie przeżyć. Zabawa niesamowita!

Stamtąd uczniowie przejechali do Ratusza Staromiejskiego gdzie odbyła się superciekawa lekcja muzealna organizowana przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Tutaj specjalnie przygotowane zagadki, rebusy, krzyżówki, konkursy oraz zadania pobudzające wyobraźnię zachęciły dzieci do rozmowy na temat kultury i sztuki oraz wyrażania własnych opinii. Muzeum posiada wiele niezwykłych zabytków takich jak tajemnicza grająca szafa, oryginalna zbroja husarza, fotel tortur czy dorożka. Każdy, nawet naj – młodszy miłośnik sztuki, znajdzie tu coś dla siebie!

Helena BanaśSkip to content