Sp1

Lekcja w banku

Uczniowie klasy 1a zainteresowani edukacją ekonomiczną wybrali się na wycieczkę do Banku PKO SA  w Choszcznie. W banku dzieci zobaczyły, jak odbywa się liczenie banknotów i bilonu. Klasa mogła zobaczyć bank „od zaplecza”. Uczniowie podczas wizyty zdobyli wiedzę, która pozwoli im odróżniać falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających. W tajniki bankowości wprowadziła uczniów pani Paulina – mama naszego Tymoteusza i Jeremiasza, która przygotowała również zagadki ekonomiczne z nagrodami. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki z logo banku.

Wycieczka ta była przede wszystkim wspaniałą lekcją bankowości. Dzieci zobaczyły to, czego inni na co dzień nie mają okazji zobaczyć.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Paulinie oraz pracownikom banku za tak miłe przyjęcie i wspaniałą lekcję:)

E. Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content