Sp1

Lekcja teatralna w klasie VI a

Poniedziałkowe zajęcia języka polskiego w klasie VI a miały inną formę niż zwykle. Sala zamieniła się w teatr ze sceną i widownią. Uczniowie (w grupach) wystawili na scenie fragment dramatu Williama Szekspira  „Sen nocy letniej” pt. „Próba”. Zespoły miały za zadanie przydzielenie ról, przygotowanie scenografii, rekwizytów itd. Przed występem każdy otrzymał bilety na sztukę, zapoznawaliśmy się z afiszami teatralnymi i zaproszeniem na wydarzenie. Każdy uczeń na własnej skórze mógł się przekonać, że nawet w gronie kolegów, niełatwo jest radzić sobie z tremą, a tekst nagle umyka z głowy. Szóstoklasiści poradzili sobie całkiem nieźle, prezentując nie tylko umiejętności aktorskie, ale i wiedzę o teatrze.

Gratuluję!

 

Nauczyciel języka polskiego – Olga Taratajcio

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content