Sp1

#Łączy nas pamięć

#ŁączyNasPamięć. 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim i w związku z tym nasza szkoła kolejny raz brała udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” z Warszawy.Uczennice z klasy 6a: Aleksandra, Lena, Zofia i Gabriela, rozdawały w trakcie przerw papierowe żonkile symbole akcji uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Nosząc je, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach cywilów ukrywających się w ruinach getta w 1943 roku.

Na zajęciach natomiast uczniowie mogli m.in. zdobyć wiedzę na temat powstania w getcie warszawskim, dowiedzieć się skąd wziął się symbol akcji. Brali też udział w dyskusji, mogli opowiedzieć o swoich wrażenia, emocjach po obejrzeniu przygotowanych przez organizatorów filmów edukacyjnych, czy po wysłuchaniu słuchowisk, opowiadań…

To była niezwykła lekcja historii.

#ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile i #polinmuseum, @polinmuseum

Iwona Cedro, Małgorzata Szemlij

Zapraszamy do fotogalerii na szkolną stronę fb 🙂 Skip to content