Sp1

Kubeczkowy zawrót głowy w 1c

Zabawy wprowadzające najmłodszych w świat kodowania mogą być bajecznie kolorowe i wesołe. W klasie 1c wypróbowaliśmy kodowanie na dywanie za pomocą kolorowych kubeczków i plansz w kratkę. Wiele radości wzbudziła właśnie kolorowa forma naszego kubeczkowego kodowania.Cała klasa z zaangażowaniem głowiła się, żeby znaleźć rozwiązanie podawanych przez nauczyciela poleceń. Burza mózgów przeszła przez naszą sale lekcyjną, a uczniowie z zadowoleniem i dumą odkrywali prawidłowe rozwiązania… Idź w górę, idź w dół, w prawo, w lewo, pionowo, poziomo te polecenia doskonale utrwalają orientację przestrzenną, a jednocześnie dają wiele radości gdy podczas poprawnego wykonywania poleceń z kolorowych kubeczków tworzą się tęcze albo fantastyczne wieże.

Po zajęciach klasa jednogłośnie stwierdziła że: „było super ale myśleć przy kubeczkach to trzeba i to porządnie” 🙂 Jednego jesteśmy pewni… Kubeczkowe kodowanie na dywanie na stałe zagości w naszej klasie.

                                                                                              Agnieszka Polak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content