Sp1

Koszykarze najlepsi w powiecie!!!

9 marca nasza hala sportowa gościła zespoły szkolne, które rywalizowały o tytuł Mistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Chłopców.

Nasza drużyna sprawiła miłą niespodziankę i zwyciężyła w zawodach, w których emocji i efektownych akcji tradycyjnie nie brakowało!

Na starcie Mistrzostw stanęły cztery drużyny: SP 1 Suliszewo, SP Krzęcin, SP 3 Choszczno i oczywiście reprezentacja naszej „Jedynki”, a drużyny walczyły nie tylko o tytuł najlepszej drużyny powiatu i prawo reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu, ale też o efektowne puchary, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Choszcznie, które wsparło w ten sposób imprezę.

Pierwszym meczem turnieju był pojedynek SP 1 Suliszewo z SP 1 Choszczno. Mecz koszykówki składa się z czterech części (kwart), a w tym akurat spotkaniu wszystkie kwarty wygrała nasza reprezentacja. Choć na początku było nerwowo, z biegiem czasu nasza gra stawała się coraz bardziej płynna i skuteczniejsza. Najwięcej punktów w tym spotkaniu (podobnie z resztą jak i w późniejszych) zdobył Aleksander WIRECKI (8), a kroku starał mu się dotrzymywać Remigiusz WOLNIAK, który uzyskał 6 „oczek”. Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła 26:4.

W drugim meczu zmierzyły się reprezentacje SP 3 Choszczno i SP Krzęcin. Po bardzo zaciętym spotkaniu lepsza o jeden punkt (!) była „Trójka”, która wygrała 12:11.

no images were found

W trzecim meczu turnieju nasza reprezentacja podejmowała SP Krzęcin. Mocno zmęczona po swoim poprzednim meczu ekipa z Krzęcina nie była w stanie przeciwstawić się sile ognia naszych zawodników i po trzech kwartach przegrywała już 36:4! Ponownie najskuteczniejszy był Olek WIRECKI, który „rzucił” 12 punktów, ale w meczu tym objawił się talent Miłosza PAŁASZEWSKIEGO, który zdobywał punkty w nieprawdopodobnych sytuacjach i z nieprawdopodobnych pozycji (z których normalnie się nie rzuca…). Miłosz zdobył w tym meczu 8 punktów, a każda jego akcja wywoływała żywiołową reakcję opiekunów naszej drużyny, panów Roberta ŁYKO i Artura WELSA. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 42:12 (czwartą kwartę wygrali krzęcinianie 8:6).

W czwartym meczu „Trójka” pokonała SP 1 Suliszewo 34:10, co sprawiło, że ostatni mecz pomiędzy choszczeńskimi podstawówkami rozstrzygnie o tytule Mistrza Powiatu choszczeńskiego.

Zanim jednak odbył się finał byliśmy świadkami „Małego Finału”, czyli meczu o miejsce trzecie. W nim swoje siły mierzyły SP 1 Suliszewo i SP Krzęcin. Końcowy wynik brzmiał 22:10 i na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy pana Andrzeja KOZANECKIEGO. SP Krzęcin zajęła tak nielubiane przez sportowców miejsce tuż za podium.

Finałowy mecz turnieju był bardzo emocjonującym widowiskiem, a zwycięzcy nie znaliśmy aż do ostatniej akcji. Było bardzo nerwowo – dość powiedzieć, że w pierwszej kwarcie obie drużyny rzuciły łącznie pięć punktów (4:1 prowadziła „Trójka”). W drugiej nasi rywale dorzucili cztery „oczka” i objęli prowadzenie 8:1! Wydawało się, że jest po meczu, ale w trzeciej kwarcie nasi zawodnicy pokazali charakter. W tej części rzucili siedem punktów nie tracąc żadnego! Wynik po trzech kwartach brzmiał 8:8 i o wszystkim miała zadecydować ostatnia „ćwiartka”. W niej więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci naszej szkoły, którzy wygrali tę część 6:4, a cały mecz 14:12! Punkty dla naszej drużyny rzucało tylko trzech zawodników: Olek WIRECKI (7), Dawid SZPAKOWSKI (4) i Bartosz SZYSZKA (1). W takich oto dramatycznych okolicznościach nasi chłopcy powtórzyli sukces dziewcząt i zostali Mistrzami Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej!

Takie turnieje warto organizować, brać w nich udział i je po prostu oglądać. Choć opiekunom przybywa siwych bądź włosów ogólnie ubywa, nie żałuje się ani chwili! Oczywiście zwycięzca może być jeden, ale dla swoich trenerów wszyscy zawodnicy są zwycięzcami! Dostarczyli sobie, trenerom i kibicom bardzo dużo emocji, a przede wszystkim pokazali sportową postawę i walczyli w duchu fair play, za co należą się najgorętsze brawa!

Artur Wels

Poniżej możecie podziwiać fotorelację z zawodów.Skip to content