Sp1

Koszykarki z „Jedynki” drugie w Mistrzostwach Powiatu!

6 lutego nasza szkoła po raz kolejny w tym roku organizowała imprezę rangi Mistrzostw Powiatu – po raz kolejny był to turniej koszykówki. Jednak tym razem na starcie stawiły się drużyny dziewcząt z trzech szkół: SP 1 Suliszewo, SP 3 Choszczno i oczywiście reprezentacja gospodarzy – SP 1 Choszczno.

Impreza odbywała się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a stawką oprócz tytułu Mistrzyń Powiatu było wywalczenie prawa do reprezentowania powiatu w Mistrzostwach Regionu. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, a ich walka wystarczyła do zdobycia tytułu drugiej drużyny w powiecie!

no images were found

O godzinie 9.30 rozpoczął się pierwszy mecz turnieju. Stanęły w nim naprzeciw siebie dwie „Jedynki”: SP 1 Suliszewo i SP 1 Choszczno. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalnym prowadzeniem naszej drużyny 6:4. Dwa kosze zdobyła wtedy Natalia GRZYWIŃSKA i jednego dołożyła Martyna SŁAWIŃSKA. Druga i trzecia kwarta to nasza dobra gra w obronie – nasze zawodniczki nie pozwoliły w tym czasie przeciwniczkom na zdobycie ani jednego punktu. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 14:4, a po trzeciej kwarcie 16:4. Punkty dla naszej drużyny zdobywały Weronika KACZOR (8 punktów), Ola MATRAS i Katarzyna HOFFER (obie po 2). Nasze prowadzenie wydawało się niezagrożone. Tak było do końcowego gwizdka sędziego. W ostatniej części gry nasze zawodniczki wykazały się niezłą skutecznością zdobywając 8 punktów. Swoje kolejne „oczka” dorzuciła Natalia GRZYWIŃSKA (4), a po 2 punkty dodały Klaudia KAŁUŻA i Marysia PIETKIEWICZ. Ostatecznie mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła „Jedynka” z Choszczna 24:6.

W drugim meczu po dziesięciominutowej przerwie na parkiecie ponownie pojawiła się SP 1 Suliszewo. Tym razem nasza imienniczka stanęła w szranki z choszczeńską „Trójką”. Podopieczne Pani Anny Kunowskiej nie dały szans suliszewiankom i zwyciężyły 39:12.

Ostatni mecz miał wyłonić Mistrzynie Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Warto dodać, że nasza szkoła zwyciężała w tej imprezie przez cztery ostatnie lata. O tytuł najlepszej drużyny żeńskiej miały walczyć „Jedynka” z „Trójką”. W pierwszej kwarcie mecz był bardzo wyrównany, a zakończyła się ona naszym prowadzeniem 8:6. Punkty dla naszej drużyny zdobywały w tej części gry Klaudia KAŁUŻA (4) oraz Natalia GRZYWIŃSKA i Kasia HOFFER (po 2). W drugiej kwarcie nasze dziewczęta „odskoczyły” rywalkom dokładając kolejne sześć punktów (Ola MATRAS 4 i Martyna SŁAWIŃSKA 2), a tracąc zaledwie dwa! Po pierwszej połowie na dłuższą przerwę nasze dziewczęta schodziły z prowadzeniem 14:8. Po przerwie zebrani w sali gimnastycznej kibice zobaczyli dwie różne drużyny. Nasze dziewczęta miały straszne problemy ze skutecznością, kosz, którego broniły z kolei wydawał się wielki jak ocean – wpadały do niego niemal wszystkie rzuty naszych „sąsiadek zza miedzy”. W tej części zdobyliśmy 10 punktów (4 Marysia PIETKIEWICZ, po 2 Martyna SŁAWIŃSKA, Klaudia KAŁUŻA i Natalia GRZYWIŃSKA), a nasze przeciwniczki aż 17! Po trzeciej części gry to „Trójka” prowadziła 25:24. Pozostawała kwarta czwarta. Niestety mimo usilnych starań nie udało się dogonić rywalek. Kiedy nasze dziewczęta się do nich zbliżyły (26:29 – trafienie Klaudii KAŁUŻY), te natychmiast odpowiadały trafieniami. Tego dnia nie do zatrzymania była zawodniczka rywalek – Sandra JARMUŁA, która łącznie w meczu zdobyła 21 punktów! Ostateczny wynik spotkania brzmiał 33:26 dla SP 3 i to naszym „sąsiadkom” przypadł tytuł najlepszej drużyny w powiecie w roku szkolnym 2013/14.

Kolejność końcowa turnieju:
1 miejsce SP 3 Choszczno
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
3 miejsce SP 1 Suliszewo

Zwyciężczyniom i pani Ani Kunowskiej szczerze gratulujemy i życzymy, aby godnie i z sukcesami reprezentowały nasz powiat w dalszej fazie rozgrywek! Powodzenia dziewczyny!

no images were found

Skład naszej drużyny:
Martyna SŁAWIŃSKA klasa 5b
Julia ZAREMBA klasa 5b
Kaja KAMIŃSKA klasa 6a
Marianna PIETKIEWICZ klasa 6a
Daria WOLNIAK klasa 6a
Klaudia KAŁUŻA klasa 6b
Aleksandra MATRAS klasa 6b
Natalia GRZYWIŃSKA klasa 6c
Weronika KACZOR klasa 6c
Dominika KĘDYS klasa 6c
Justyna MICIUL klasa 6c
Nikola WACHOWICZ klasa 6c

Poniżej galeria zdjęć z turnieju, które wykonała w większości Agnieszka SZYDŁOWSKA. Część zdjęć jest autorstwa Pana Grzegorza WINIARSKIEGO, nauczyciela z SP 3, dzięki któremu tradycyjnie nasze „fotozbiory” są bogatsze. Bardzo dziękujemy!

Artur WELSSkip to content