Sp1

Konstruktorzy przyszłości – robotyka bez tajemnic.

W naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu Konstruktorzy przyszłości – robotyka bez tajemnic. Celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów zainteresowania przyszłościową dziedziną nauki jaką jest robotyka, rozwijanie umiejętności kreatywnego, samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych, umiejętności programowania obiektowego, a także poznanie zasad działania urządzeń mechanicznych.Zajęcia projektowe prowadzone są w oparciu o możliwości zestawów Lego Education oraz Lego Mindstorms. Są to zestawy klocków Lego rozszerzone o moduły zawierające napędy mechaniczne, czujniki światła, dźwięku i dotyku oraz programowalny moduł elektroniczny wraz z programem do jego obsługi i transmiterem sygnału. W projekcie uczestniczą chętni uczniowie z klas piątych i szóstych.

Koordynatorzy projektu: Ilona Sosin, Krzysztof NowakSkip to content