Sp1

Konkursy z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie

Nasza szkoła poprzez zaangażowanie uczniów, włączyła się w obchody 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Na lekcjach religii dzieci zapoznały się z historią i przesłaniem objawień, a chętni uczniowie brali udział w dwóch konkursach o tematyce fatimskiej.

Diecezjalny konkurs plastyczny skierowany był do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Prace konkursowe oddało 32 uczniów. W etapie szkolnym zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii:

 • klasy I-III:
 1. Piotr Gałwa, kl. II a
 2. Bartosz Gałwa, kl. II a
 3. Zuzanna Kostka, kl. III d
 • klasy IV-VI:
 1. Adrianna Idziak, kl. IV a
 2. Kacper Kutkowski, kl. VI c
 3. Patryk Płóciennik, kl. IV b

Prace te zostały wysłane na finał konkursu do Szczecina. 12 maja 2017 r. zostali wyłonieni zwycięzcy, a wśród nich uczeń naszej szkoły!

Piotr Gałwa z kl. II a zajął III miejsce w kategorii lat 8.

30 maja 2017 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o objawieniach Matki Bożej w Fatimie dla uczniów kl. IV-VI. Zmagania odbywały się w formie quizu w aplikacji Kahoot – pytania były wyświetlane na projektorze a uczestnicy udzielali odpowiedzi na telefonach komórkowych, tabletach i komputerach. W potyczkach tych wzięło udział 39 uczniów. Największą wiedzą nt. objawień fatimskich wykazali się i tym samym zdobyli czołowe miejsca:

 1. Zuzanna Sokołowska, kl. VI a
 2. Michalina Kasperczuk, kl. IV b
 3. Konrad Sałaciński, kl. VI a
 4. Emilia Furs, kl. V d
 5. ex aequo: Dawid Mazurczak, kl. IV a

Laura Różańska, kl. V d

Patryk Kuśmierek, kl. VI a

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie gratulujemy!

Katarzyna PieczykolanSkip to content