Sp1

Konkurs „Uśmiech dla Franka”

Chcielibyśmy zaprosić Uczniów Szkół Podstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Uśmiech dla Franka”. Do wygrania są lekcje dogoterapii dla trzech zwycięskich klas. 

Dlaczego zapraszamy uczniów do takiej inicjatywy?
Pomimo trwającej pandemii, chcemy pochylić się nad tematem bezinteresownej pomocy innym, pokazując dzieciom, że nawet najmłodsi mogą udzielać się charytatywnie na rzecz innych. Ponadto udział w naszym konkursie da uczniom sposobność do integracji ze sobą pomimo braku możliwości bezpośredniego spotkana w szkole oraz ułatwi im oswojenie z maseczkami, które są nieodzownym elementem dzisiejszego funkcjonowania w życiu społecznym. 
 
Kim jest Franek?
Franek Kępa to 10-miesięczny szczeciński wojownik, który cierpi na bardzo poważną chorobę SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Franka walczą o najdroższy lek świata, którego koszt to 10 milionów złotych. Początkowo sprawną zbiórkę skomplikowała ogłoszona pandemia, kładąca kres wielu inicjatywom.
 
W dniu, w którym każdy z nas spotkał się z nakazem noszenia maseczek, znana wszystkim Szczecinianka Monika Pyrek dodała na profilu społecznościowym zdjęcie w maseczce z uśmiechniętymi oczami. I to było to! Jeden impuls do wymyślenia akcji #usmiechdlafranka, którą dziś wspierają znani aktorzy, muzycy i sportowcy. Promienny uśmiech widoczny mimo zasłoniętych maseczką ust stał się symbolem niezgaszonej przeciwnościami losu woli walki o zdrowie chłopca.
 
Dziś wychodzimy z tą akcją do uczniów wszystkich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w województwie Zachodniopomorskim zapraszając do udziału w naszym Konkursie. 
 
Zasady Konkursu są proste! 
1. Należy stworzyć kolaż zdjęć lub kompilację filmików uśmiechów w maseczkach ochronnych z podpisem #usmiechdlaFranka

2. Prace należy wysłać do dnia 14.06.2020 o godziny 12.00 na adres usmiechdlafranka@gmail.com.

3. W terminie 15.06.2020-24.06.2020 na portalu społecznościowym Facebook  odbędzie się głosowanie

4. 25.06.2020 ogłosimy wyniki, wyłaniając 3 zwycięskie klasy.

REGULAMIN Konkursu 

Pokażmy lokalną solidarność, zachęćmy nasze dzieci do kreatywności i pomagania innym! Wykorzystajmy czas nauczania zdalnego do współpracy środowisk szkolnych! 

Szczegóły Konkursu i bieżące informacje na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1083280755382294/

Poniżej wysyłam stronę, gdzie znajdą Państwo informację o Franku i jego chorobie:

https://www.siepomaga.pl/franekwojownik

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy KonkursuSkip to content