Sp1

Konferencja prasowa w V a

W dniu 15.12.2015 r. w klasie 5a na lekcji języka polskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem postaci z mitologii greckiej. Wcześniej zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z grup prowadziła pięciominutową konferencję prasową z inną postacią mitologiczną.

Bardzo ciekawie zaprezentował się Herakles, który opowiedział o swoich ciężkich   dwunastu pracach. Jego opowieść o zabiciu lwa nemejskiego wszystkim się bardzo podobała.

Wielką mądrością i spokojem wykazała się Hera. Dowiedzieliśmy się , że jej atrybutem jest paw i z nim przybyła do naszego studia. Nasz kolega Wiktor przybrany w pawie oczka dumnie kroczył u boku Hery.

Odwiedzili nas również Ikar i Dedal i opowiedzieli o swoim zamiarze ucieczki z Krety i pomyśle skonstruowania skrzydeł.

Wielkim zaskoczeniem była Afrodyta, która zachowując idealny spokój olśniewała swoim pięknem. Goszcząc ją reporterzy dowiedzieli się dużo ciekawych informacji. Opowiedziała o swoich narodzinach, życiu u boku Hefajstosa i zdradziła inne tajemnice.

Kolejną postacią była Demeter, a  wywiad z nią przeprowadziły trzy stacje radiowe. Była ona ubrana w białą płachtę i srebrny wianek. Cały wywiad był skupiony na uczuciach matki do córki.

Reporterzy odwiedzili również Syzyfa, który został okrutnie ukarany przez bogów za swe oszustwa.

Wszystkie grupy okazały się bardzo kreatywne. Stroje i wywiady były bardzo ciekawe. Nie zabrakło efektów audiowizualnych. Połączenie zabawy z utrwaleniem wiadomości to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla nas, uczniów. Mnóstwo śmiechu, gromkie brawa od kolegów i dobre oceny to najlepsza nagroda za naszą pracę.

Olimpia Cieślińska

uczennica kl. V aSkip to content