Sp1

Koncert Kolęd i Pastorałek

29 stycznia w kościele p.w. NNMP w Choszcznie odbył się coroczny – już XIX – Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany i przeprowadzony przez Akcję Katolicką. Wśród wykonawców zaprezentowało się wiele grup wiekowych – od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i średnich, po seniorów. Tradycją stało się już, że i uczniowie Jedynki chętnie i licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu mimo, że odbywało się ono w dniu wolnym od nauki w szkole. W tym roku chór złożony z uczniów kl. 2 i 3 przygotowany przez p. Tatianę Skrzypiec wspaniale wykonał kolędy: ,,Wśród nocnej ciszy” i ,,Prowadź gwiazdo nas”. Uczniowie klasy 2 c przygotowani przez p. Wiolettę Woś zaśpiewali ,,Świeć gwiazdeczko”.  Z kolei uczniowie kl. 1 a – wychowankowie p. Brygidy Gębarskiej  zaprezentowali pastorałkę ,,Do stajenki”. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Julia Knap, Sonia Kwiatkowska, Maja Stecyk i Robert Stawicki; najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy jak prawdziwi artyści bez żadnej tremy wykonali partie solowe.

Wszyscy nasi wokaliści poradzili sobie doskonale i otrzymali gorące brawa po swoich występach, a niejednej mamie i babci ze wzruszenia zakręciła się łza w oku.

Dwie godziny kolędowania upłynęły nam bardzo szybko i już dostaliśmy zaproszenie na wspólne kolędowanie za rok.

Niewątpliwie był to – mimo stycznia – ciepły i magiczny wieczór.

Opiekunowie grup bardzo dziękują rodzicom za przyprowadzenie dzieci i poświęcony czas, a uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Brygida Gębarska

Tatiana Skrzypiec

Wioletta Woś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content