Sp1

Koncert i kiermasz świąteczny

Święta tuż, tuż … i doskonale widać to w naszej szkole. Zewsząd słychać śpiew kolęd. Świetlicę, klasy i korytarze wypełniają nie tylko ozdoby świąteczne, pięknie udekorowane choinki,  ale i unoszący się w powietrzu zapach wypiekanych pierniczków. Tradycją naszej Jedynki stał się już grudniowy koncert i kiermasz świąteczny.

W tym roku obie imprezy połączyliśmy i w środowe popołudnie zaprosiliśmy w nasze progi rodziców. Sala gimnastyczna była nie do poznania, a wszystko za sprawą pięknej dekoracji wykonanej przez panie Olgę Taratajcio i Joannę Emilianowicz. Z jednej strony  widownia i scena, na której prezentowali się mali artyści. Z drugiej –  ciekawie zaaranżowane stoisko, na którym odbywał się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez rodziców i naszych uczniów. Nad kiermaszem czuwała opiekunka Samorządu  Uczniowskiego  p. Olga Taratajcio, której bardzo sprawnie pomagały  uczennice.  Tuż obok, swój niedawno wydany numer gazetki  ,,Szkolne Wieści” prezentowali członkowie koła dziennikarskiego z opiekunkami p. Ewą Bednarz i p. Darią Zielińską. Podczas koncertu i kiermaszu można było skorzystać z oferty szkolnej kawiarenki – nad którą czuwali panowie Robert Łyko i Artur Wels – i skosztować pysznych domowych wypieków, czy zamówić kawę lub herbatę.

Świąteczny koncert otworzyła pani dyrektor Krystyna Górecka życząc wszystkim zebranym miłych wrażeń. W magiczną atmosferę świąt wprowadziły nas instrumentalistki: Julia Skrzypiec z kl. 6a /klawisze, Zuzanna Michalak z kl. 6a /dzwonki, Klaudia Jaruga z kl. 5b  /flet. Całość koncertu ładnie poprowadziła Zuzia Ladra z kl. 4b. Na scenie prezentowali się wykonawcy z wielu klas. Wesołe maluchy z klasy 2a  zobaczyliśmy w świątecznej zumbie – przygotowanej przez p. Aleksandrę Kurasińską.  Pokaz swoich możliwości taneczno-wokalno-instrumentalnych zaprezentowali również bardzo muzykalni uczniowie klasy 2c pod opieką p. Tatiany Skrzypiec. Mali artyści z 3a – których przygotowała p. Brygida Gębarska- też dołożyli swoje trzy grosze: śpiewali, grali i wytańczyli ,,Merry Christmas Everyone”. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć licznej grupy uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Pawła Lemiesiewicza. Duże brawa otrzymała wspaniale zaśpiewana autorska kolęda ,,To On” w wykonaniu czterech uczennic z klasy 6b z chórkiem z klasy 4b. Swoje umiejętności taneczne pokazały również trzy uczennice z kl. 6b we własnym układzie do znanego przeboju. Na szczególne wyróżnienie zasługują soliści, po których wcale nie było widać tremy przed publicznym występem: Karolina Błażejewicz z kl. 3a /skrzypce, Tomasz Majchrzak kl. 3a /trąbka, Otylia Piechowiak z kl. 4b /gitara,  Maria Fidos z kl. 4c /skrzypce, Paskal Czerniak z kl. 5c /śpiew, Małgorzata Taratajcio z kl. 6b /flet, Magdalena Wandoch z kl. 6b /flet.

Po pełnych wzruszeń chwilach pani wicedyrektor Katarzyna Jarosz podziękowała wykonawcom i organizatorom  koncertu oraz kiermaszu za wprowadzenie w radosny czas Bożego Narodzenia. Miłym akcentem  na zakończenie była słodka niespodzianka dla wykonawców ufundowana przez  Radę Rodziców.

Organizatorzy i wykonawcy serdecznie dziękują Wszystkim przybyłym na nasz świąteczny koncert i kiermasz.

Jednocześnie pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy podarowali samodzielnie robione małe cudeńka na kiermasz świąteczny. To dzięki Wam udało nam się zebrać 1310 zł. Pieniądze zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego.

Brygida Gębarska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content