Sp1

Kolejne połączenie z Polską Stacją Antarktyczną

30 marca uczniowie z klasy II c i dzieci ze świetlicy wraz ze 170 szkołami z całej Polski kolejny raz przenieśli się na kraniec świata. Wszystko za sprawą połączenia internetowego z Polską Stacją Antarktyczną, powszechnie nazywaną „Arctowski” i  udziałowi w lekcji online pt.” Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctkowskiego- kawałek Polski w Antarktyce”.

W trakcie transmisji uczniowie dowiedzieli się, że stację dzieli od Polski aż 14 tys. km. Zobaczyli jak została zaprojektowana, poznali poszczególne zabudowania i ich funkcje. Obejrzeli filmy nagrane przez mieszkańców stacji ukazujące codzienne zmagania z warunkami panującymi na Antarktydzie oraz film relacjonujący długą i niełatwą podróż na Wyspę Króla Jerzego, gdzie znajduje się stacja badawcza.

To niecodzienne doświadczenie na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów. Dzięki lekcji online uczniowie poznają  nowatorskie rozwiązania w pozyskiwaniu wiedzy,  które będą mogli wykorzystywać w przyszłości.

                                                                       Tatiana Skrzypiec, Helena Banaś, Beata WojtasSkip to content