Sp1

Klasowy MasterChef w II a

Wtorkowe zajęcia w II a przebiegały na pewno smaczniej niż zwykle. Na wzór popularnego w telewizji programu kulinarnego dla dzieci, zorganizowaliśmy Klasowego MasterChefa. 

Zadaniem uczestników było wykonanie jesiennych surówek. W formie zabawy dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, uczyły się estetyki podawania posiłków oraz współpracy w grupie. Praca przebiegała bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy uczniowie wzorowo wywiązali się z zadania.  Były surówki z marchewki, ogórków, pomidorów, rzodkiewek, różnych sałat, kiełków, …. – ile grup, tyle różnych propozycji.  Komisja w składzie p. Marta Snopkowska i p. Brygida Gębarska miała więc nie lada orzech do zgryzienia, aby wytypować najsmaczniejszą potrawę.                                               

Zabawną sytuacją był moment, kiedy jeden z uczestników nie miał czego zaprezentować, bo jak stwierdził nie mógł się powstrzymać i po prostu … zjadł przed czasem swoje danie.                                                                     

Ostatecznie wszyscy uczestnicy zabawy przeszli do drugiego etapu, który odbędzie się w naszej klasie już niebawem.

                                                                                                                                                     Brygida Gębarska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content