Sp1

Klasa Va na spotkaniu autorskim

Dzisiejszą lekcję języka polskiego uczniowie klasy V a będą wspominali jeszcze długo! Gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie i mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką – Agnieszką Frączek, autorką wielu książek dla dzieci.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W swoich książkach popularyzuje wiedzę o poprawnej polszczyźnie.

Autorka opowiedziała nam, w jaki sposób czerpie pomysły do swoich książek, dowiedzieliśmy się o słabości pisarki do zwierząt, szczególnie kotów, które ratuje z opresji i przygarnia (ma ich już 7!). Pani Agnieszka zaprezentowała nam kilka swoich wierszy, uczniowie wyszukiwali homofony w wierszach, ciekawi – mieli możliwość zadawania pytań. Na koniec spotkania mogliśmy zakupić wybraną książkę autorki i otrzymać autograf z dedykacją.

Olga Taratajcio

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content