Sp1

Klasa IIa i IIb z wizytą w Filharmonii Gorzowskiej i w Parku Dinozaurów

11 maja b.r  uczniowie klasy II a i II b wyruszyli na wycieczkę do Gorzowa. Pierwszym jej punktem była wizyta w Filharmonii Gorzowskiej. 

„W MAJU, W BALETOWYM RAJU…” to tytuł koncertu edukacyjnego, w którym brali udział uczniowie klasy II a i II b.  Celem koncertu było upowszechnianie wiedzy o muzyce, balecie, kompozytorach, instrumentach, formach i stylach muzycznych, a także nauka świadomego obcowania ze sztuką.
Formuła spotkania w przemyślany sposób łączyła program artystyczny w wykonaniu muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej z elementami ilustrującymi zarówno same utwory, jak i tematy związane z samym baletem jak i pojęcia wprowadzane i omawiane podczas spotkania.  Sama obecność w obiekcie filharmonii stanowiła bardzo istotny element szeroko rozumianej edukacji kulturalnej.
Kolejnym punktem wyprawy była wycieczka do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.  Największą atrakcją tego miejsca jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadziła nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.
Wycieczka w prehistorię dostarczyła nam niezapomniane przeżycia i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Spędzając miło czas wiele się nauczyliśmy oraz dowiedzieliśmy o ewolucji życia na ziemi.

Joanna KobylskaSkip to content