Sp1

Klasa II a i II b nad morzem

Uczniowie spędzili Dzień Dziecka na wielu atrakcjach, między innymi nad polskim morzem. Pogoda dopisywała. Odbyliśmy wycieczkę przyrodniczą po Wolińskim Parku Narodowym, gdzie mogliśmy zaobserwować zwierzęta w leśnym środowisku. Przyjrzeliśmy się z bliska orłom, żubrom, jeleniom, sarnom i dzikom. Zwiedziliśmy Słowiańską Wioskę Wikingów. Poznaliśmy zwyczaje oraz warunki, w których żyli dawni Słowianie. Dzieci uczestniczyły w praktycznych warsztatach lepienia z gliny, filcowania wełny, pisania piórem. Szczególnie spodobał się wszystkim bieg wojownika z włócznią oraz strzelanie z łuku. Dzieci miały czas na zabawę na oryginalnym placu zabaw, wykonanym z drewnianych materiałów, zupełnie jak z dawnej epoki. Na miłe zakończenie pobytu w wiosce czekały na nas regionalne wypieki: płomyczki, pierniki i herbatka miętowa. ​

J. Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content