Sp1

Kiermasz charytatywny na rzecz Fundacji Dzieci Afryki

Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, to czas dzielenia się dobrem i przygotowywania prezentów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie wraz z nauczycielami w tym czasie postanowili wesprzeć dzieci z obszarów misyjnych. 14 grudnia 2017 r. podczas trwania Świątecznego Koncertu w SP1 obok szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, został zorganizowany także kiermasz charytatywny. Nasi uczniowie wykonując przeróżne ozdoby podzielili się ze swoimi rówieśnikami z Afryki prawdziwym darem serca, a ich rodzice, którzy przybyli na koncert i zakupili kiermaszowe wspaniałości, swoją ofiarą wspomogli najbardziej potrzebujących.

 Odpowiedzialnymi za kiermasz były panie katechetki: Małgorzata Walendzik i Katarzyna Pieczykolan oraz pani Helena Banaś ze świetlicy, a do pomocy przy sprzedaży chętnie włączyli się uczniowie: Jagoda Szerszenowicz z Vb i Tymon Jagodzki z IVd. Dochód ze sprzedaży pięknych ozdób świątecznych w pełni przeznaczony został na podopiecznych Fundacji Dzieci Afryki. Fundacja ta zajmuje się niesieniem pomocy oraz sprawianiem radości ubogim i osieroconym dzieciom na kontynencie afrykańskim. Podczas kiermaszu zebrano 256 zł.

Z serca dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie!

Katarzyna PieczykolanSkip to content