Sp1

Każdy może kodować z MegaMisją

W tygodniu kodowania na zajęcia MegaMisji Fundacji Orange w klasie 2c  postanowiliśmy zaprosić rodziców naszej Megadrużyny. Rozpoczęliśmy je bajką „Wesoły Ryjek – Robot”, która przypomniała nam poprzedni temat, a także pozwoliła podsumować to co już wiemy i uporządkować wiedzę rodziców i opiekunów. Wprowadziła także przyjazny nastrój i zabawowe podejście do tematu. Tak dobrze przygotowani postanowiliśmy spróbować odpowiedzieć na pytanie: jak nauczyć robota sprzątać? Zajrzeliśmy więc do Laboratorium aby posłuchać co w tej kwestii mają do powiedzenia bliźniaki i ich nowa koleżanka Ada. Okazało się, że dzieci również zapraszają nas do zaprogramowania robota. Uczniowie poradzili sobie świetnie, a rodzice czynnie włączyli się do zabawy. W trakcie zajęć kodowaliśmy także drogę do skarbu i stworzyliśmy własne roboty, które będą nam towarzyszyć przy każdym spotkaniu MegaMisji. Wspólne zajęcia z rodzicami okazały się bardzo twórcze i ciekawe.

Wszystkim, którzy mogli na nie przybyć serdecznie dziękuję.

Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content