Sp1

Karatecy z „Jedynki” z sukcesami walczyli w Zambrowie

14 grudnia ubiegłego roku w malowniczej miejscowości Zambrów na Podlasiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin IBK, w których z powodzeniem startowali uczniowie naszej szkoły Filip BRYZEK (5B) i Krystian MODLIŃSKI (4A).

Obaj nasi uczniowie reprezentują na co dzień Choszczeński Klub Karate, gdzie doskonalą się w tej pięknej i trudnej zarazem dyscyplinie jaką niewątpliwie jest sztuka karate, a w której zdobyli już następujące stopnie:

Filip Bryzek – 7 kyu (niebieski pas z żółtym pagonem)

Krystian Modliński – 8 kyu (niebieski pas)

Na zawodach walczyli oni w kategorii kumite (knockdown) czyli bezpośrednie walki z przeciwnikiem na macie, zdobywając następujące miejsca na podium: Filip II a Krystian I miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat!

Gościem honorowym zawodów był Prezydent International Budo Kai – Kancho Gerard GORDEAU 9 dan (czarny pas z dziewięcioma złotymi pagonami) – wybitny i legendarny Mistrz Karate.

Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w ciężkim dążeniu do doskonałości oraz kolejnych sukcesów!

Artur WELS (materiały: Filip BRYZEK)Skip to content