Sp1

Kajakpolowe randez vous…

19 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z trenerem i zawodnikami reprezentującymi bardzo prężnie działającą na naszym terenie sekcję kajak polo. W naszej szkole gościli trener reprezentacji Polski U-21 pan Paweł KALINOWSKI, reprezentanci Polski U-21 Kacper KOWALSKI, Monika KULAS, Weronika JASIUKIEWICZ oraz zawodniczka choszczeńskiego MOSW Karolina KOZŁOWSKA. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszyscy wymienieni reprezentanci Polski U-21 w kajak polo to ABSOLWENCI NASZEJ SZKOŁY!

Spotkanie rozpoczęła krótka autoprezentacja każdego z przybyłych oraz prezentacja multimedialna tej widowiskowej a zarazem wyczerpującej dyscypliny, jaką z pewnością jest kajak polo. Zawodnicy przybliżyli uczniom tajniki gry, opowiedzieli o treningu i płynących z niego korzyści oraz o dobrych stronach jakie daje uprawianie sportu. Przedstawili też efekty ich ciężkiej pracy: z Choszczna udało im się zakwalifikować do kadry Polski, zdobyli wiele tytułów Mistrza Polski, Puchar Polski, Medale Mistrzostw Europy. Dowiedzieliśmy się, że choszczeńskie kajakpolistki i kajakpoliści stanowią niejednokrotnie trzon i podporę reprezentacji narodowych zarówno żeńskich jak i męskich!

Obejrzeliśmy film „Żywioł”, w którym inna choszcznianka – Marta BOKUN – opowiedziała za co tak uwielbia swoją dyscyplinę oraz ile wymaga poświęceń uprawianie sportu wyczynowego. Uczniowie mogli zaobserwować jak zawodnicy trenują, co robią by dbać o formę, w jakich warunkach rozgrywają mecze. Film pokazał nie tylko tę piękną stronę sportu, czyli mecze, bramki, zwycięstwa i puchary, ale też ciężką drogę, jaką trzeba przejść by wspiąć się na szczyt, a następnie się na nim utrzymać.

Na koniec uczniom przedstawione zostały trofea, jakie przywozili nasi goście z różnych imprez. Były medale z Pucharu Polski, turniejów towarzyskich, Mistrzostw Polski oraz te najcenniejsze – z Mistrzostw Europy. Uczniowie mieli okazję to wszystko obejrzeć z bliska, dotknąć a nawet przymierzyć! Po prezentacji trofeów zawodnicy zainteresowanym grupom chętnie opowiadali znacznie więcej niż można było zobaczyć w prezentacji czy na filmie. Wśród naszych uczniów jest grupa uczęszczająca na zajęcia kajak polo, a nasi goście wyrazili nadzieję, że do tej grupki dołączą kolejni. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Przekaz tego spotkania był jasny: z Choszczna w świat! Zarówno trener Paweł KALINOWSKI (również reprezentant Polski seniorów!) jak i zawodnicy są przykładem, że człowiek jest zdolny osiągać wielkie rzeczy, rozwijać się i spełniać swoje marzenia niezależnie od miejsca, w którym mieszka i tak naprawdę wszystko zależy od jego pracowitości, siły woli, poświęcenia, systematyczności, samodyscypliny i hartu ducha. Sport jest szalenie uniwersalną dziedziną naszego życia, a cechy, jakie poprzez niego się rozwija mają swoje odzwierciedlenie w zwykłych czynach dnia codziennego. Kacper KOWALSKI ukończył naszą szkołę w 2009 roku, Monika KULAS w 2012 a Weronika JASIUKIEWICZ w 2013. Wszyscy sławią teraz imię swojej pierwszej szkoły i mają nadzieję, że w ślad za nimi pójdą kolejni wychowankowie i absolwenci „Jedynki”.

Artur Wels

Poniżej kilka fotek ze spotkania.Skip to content