Sp1

Julian Tuwim – wieczorek poetycki

6 czerwca w auli gimnazjum odbył się wieczorek poetycki poświęcony życiu i twórczości Juliana Tuwima. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy V e, nasi absolwenci i gimnazjaliści oraz gościnnie choszczeński zespół The Freak Out. Ze sceny można było usłyszeć interpretacje najbardziej znanych wierszy poety, przeznaczonych dla dzieci i dojrzałych odbiorców. Nie zabrakło w związku z tym słynnej „Lokomotywy”, „Spóźnionego słowika” i „Okularów”. Widzowie mogli poznać również ciekawostki z biografii twórcy oraz posłuchać wykonywanych przez uczniów piosenek, do których tekst napisał bohater przedstawienia. Były to pieśni: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Tomaszów” i „Wspomnienie”.

Refleksyjnego charakteru spotkaniu z pewnością dodała dekoracja przygotowana przez panią Magdalenę Kielę, za którą organizatorzy serdecznie dziękują.

M. Iwon – Sikora

Serdecznie zapraszamy do fotoreportażu w wieczorku poetyckim o Julianie Tuwimie.Skip to content