„Jasełka”

Mimo iż święta już „za nami”, nastrój świąteczny towarzyszy nam nadal. Wszystko za sprawą występów uczniów naszej szkoły. W sobotę „Jedynka” włączyła się do Koncertu Kolęd zorganizowanego w kościele pw  NMP, natomiast w niedzielę podopieczni p. Lidii Czernichowskiej, p. Pawła Lemiesiewicza i p. Tatiany Skrzypiec  zaprosili mieszkańców Choszczna do kościoła p.w. Świętej Jadwigi Królowej na przedstawienie jasełkowe. Wszyscy  jeszcze raz wspólnie stanęliśmy  u skromnej kolebki Boga i  na klepisku Ziemi złożyliśmy Mu pokłon.

W kolejnych odsłonach prezentowali się pasterze: Wiktor Mikołajczak, Mateusz Gapiński, Jurek Wróbel, Krzysztof Pawlak i Albert Szymczak- wszyscy z klasy III a, Maryja-Klaudia Jaruga z klasy III b, Józef- Jakub Michniewicz z klasy III b, królowie: Konrad Sałaciński i Filip Garbiak z klasy III a oraz Marcel Raczek z klasy VI a, Herod- Maksymilian Kacprzak z klasy III a, diabeł- Emilia Krowicka z klasy III a, śmierć- Zuzia Michalak z klasy IV a. Pięknym śpiewem i recytacją popisały się aniołki z klasy III a:  Olimpia Cieślińska, Natalia Drzymała, Julia Dudek, Ala Gąsiewicz, Amelia Nagler i Oliwia Plewoska, z klasy III b: Nikola Andrzejewska, Aleksandra Jurewicz, Iga Korzeniowska, Ania Kozicz i Zuzia Przewoźnik oraz chórzystki: Maja Sztela, Julia Skrzypiec z klasy IV a, Kaja Kamińska, Kinga Karbowska, Daria Wolniak, Kasia Hoffer, Marysia Pietkiewicz   z klasy VI a, Patrycja Sobczak  z klasy VI b oraz Zuzia Czerniak  i Nikola Łakotka z klasy VI b.

Choć w większości  role były krótkie, to wszyscy w pełni wykorzystali swoje umiejętności aktorskie.

Kilkudziesięciominutowe jasełka zachwyciły rodziców, babcie, dziadków  i pozostałych mieszkańców, którzy przyszli i podziwiali występy młodych aktorów, a także  jeszcze raz poczuli magię świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunowie jeszcze raz serdecznie dziękują rodzicom za czas poświęcony na przyprowadzanie dzieci  na wszystkie próby i  występy, które odbyły się w styczniu, przygotowanie strojów oraz chęć oglądania swoich pociech na scenie.

Tatiana Skrzypiec