Sp1

„Jak Wojtek został strażakiem”

Klasa 1c poznając ciekawe zawody, które wykonują rodzice i krewni zafascynowała się zawodem strażaka… Po przeczytaniu książki Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został Strażakiem” postanowiliśmy na własne oczy przekonać się jak ciekawe jest strażackie życie.

Dzięki uprzejmości strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie mogliśmy zobaczyć na czym polega praca Strażaka. Poznaliśmy zasady obowiązujące u osoby przyjmującej zgłoszenia o wypadkach i pożarach. Dowiedzieliśmy się że dzielni Strażacy pędzą nie tylko do pożarów, ale wszelkiego rodzaju wypadków drogowych, pomagają zwierzętom, ludziom zagubionym w lasach, nieostrożnym łyżwiarzom, wędkarzom, każdemu kto potrzebuje pomocy.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak działa sprzęt ratujący ludzi gdy w wypadku samochodowym zakleszczą się w zgniecionym pojeździe, a dzięki temu że Strażacy akurat wrócili z udanej akcji ratowniczej pomogliśmy im na nowo zatankować samochody wodą, która jest przechowywana w ogromnych zbiornikach w wozach strażackich.

 Wycieczka dała nam wiele radości i wzbogaciła nas o nową wiedzę… Już mamy pomysły na kolejne wyprawy do ciekawych miejsc pracy, bo wiemy że nauka może być fantastyczną przygodą 🙂

                                                                                              Agnieszka Polak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content