Sp1

Jak dbać o zwierzęta domowe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie,  klasa 1 „a” udała się z wizytą do taty Bartka, który jest weterynarzem. Pan weterynarz opowiedział dzieciom, jakie leczy zwierzęta. Uczniowie poznali przyrządy i urządzenia medyczne, służące diagnostyce leczenia zwierząt. Dzieci mogły posłuchać stetoskopem bicie swoich serc. Bartek odegrał rolę pacjenta i pan weterynarz wykonał badanie USG jego brzucha. Emocje były ogromne, kiedy uczniowie mogli kolejno usiąść na łóżku operacyjnym i zostać podniesieni do góry. Na zakończenie wizyty dzieci podarowały antyramę z podziękowaniem i z rysunkami.
Serdecznie dziękujemy tacie Bartka, panu Pawłowi Walendzikowi za ciekawą lekcję, na której dowiedzieliśmy się, że nasi przyjaciele domowi potrzebują, tak jak ludzie opieki lekarskiej.

J. Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content