Sp1

Internetowy Teatr TVP dla szkół

8 października 2015 r. uczniowie z klas czwartych i piątych obejrzeli w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół przedstawienie pt. ,,Świat Garmanna” grany przez aktorów z Teatru ,,Baj” z Warszawy. Spektakl powstał na podstawie utworów Stiana Hole – współczesnego norweskiego grafika i autora książek dla dzieci.


Młodzi widzowie mogli zobaczyć świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann – jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Twórcy przedstawienia, próbowali udowodnić, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.
Poznajemy bohatera w ostatni dzień wakacji, kiedy zbliża się chwila, w której po raz pierwszy pójdzie do szkoły, a także jego przyjaciół i relacje jakie ich łączą, Ciotki – Staruszki, z którymi prowadzi rozmowy o życiu. Mogliśmy również śledzić rozwój jego przyjaźni z Panem Znaczkiem, w której życiowa mądrość, spokój i samotność starego człowieka spotyka się z ciekawością świata nieśmiałego chłopca. Obserwowaliśmy też pierwsze zauroczenie bohatera – Johanne.
Spektakl to próba „rozmowy” z młodym widzem, zachęcenia go do stawiania ważnych, trudnych pytań i szukania na nie odpowiedzi…

Iwona CedroSkip to content