Sp1

Internetowy Teatr dla szkół w świetlicy

Internetowy Teatr dla szkół to projekt Telewizji Polskiej. W środę rano uczniowie ze świetlicy mogli  uczestniczyć w spektaklu, który odbył się W Teatrze Ludowym w Krakowie i transmitowany był z wykorzystaniem łączy internetowych. Tytuł przedstawienia to „Syn Smoka”. Jest to  baśń japońska osnuta na motywach ludowych. To historia, która zabiera widzów w całkiem inny świat – inne są kostiumy głównych bohaterów, inne zabawy, w które grają, przedstawia  inną muzykę towarzyszącą ich historii. A historia to fantastyczna podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń.

Przedstawienie ogromnie nam się podobało i ukazało, że miłość, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są tak samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

Helena Banaś

 Skip to content