Sp1

Internetowy Teatr dla szkół

no images were found

29 października w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. ,,Tymoteusz wśród ptaków” wystawiany przez Teatr im.
H. Ch. Andersena z Lublina w reżyserii Arkadiusza Klucznika, oglądały go także dzieci z oddziału przedszkolnego.

Bohater przedstawienia to mały, pulchny miś Tymoteusz, który mieszka w lesie razem z tatą. Misiowi kukułka podrzuca swoje jajko i z tego powodu powstają różne kłopoty.  Na dodatek jajko chce zjeść zła lisica.

Muzyka, bajkowa scenografia i kostiumy aktorów, sprawiły, że młodzi widzowie z zainteresowaniem oglądali spektakl, a także przeżywali perypetie bohaterów.

Jak mówi reżyser spektaklu: ,,To niewielki tekst, ale od lat budzi ogromne emocje u dzieci (…) To jest tajemnica teatru dla dzieci, że one nie ulegają konwencji jak dorośli, tylko spontanicznie, żywo reagują. One wierzą w to, co jest na scenie, a naszym zadaniem jest, aby wierzyły w to od początku do końca”.

Na tym właśnie polega magia teatru…

Iwona CedroSkip to content