Sp1

Internetowy Teatr dla szkół

22 października uczniowie klas czwartych obejrzeli w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół spektakl-musical familijny wystawiany przez Teatr im. J.Osterwy z Gorzowa Wlkp. w reżyserii Andrzeja Ozgi pt. ,,Calineczka” na motywach znanej wszystkim baśni Hansa Christiana Andersena, według libretta Andrzeja Ozgi i Marka Barktowicza.

                                                                                                                                                                      

Oglądając spektakl młodzi widzowie mogli choć przez chwilę przenieść się w przyjazny, baśniowy świat, pełen uniwersalnych postaw i życiowych prawd. Główna bohaterka przedstawienia to maleńka dziewczynka – Calineczka, która przyszła na świat z pąka kwiatu, grana przez Adriannę Góralską. W przedstawieniu pojawiają się też inne, niezwykłe, mówiące ludzkim głosem baśniowe postaci, między innymi;  ślimaki, kret, myszka, motyl-przyjaciel Calineczki… Role grali znani gorzowscy aktorzy: Anna Łaniewska, Joanna Rossa, Bartosz Bandura, Jarosław Książek. W spektaklu zachwycała także piękna scenografia i muzyka oraz barwne kostiumy.

Baśnie dają do zrozumienia, że pomyślne, pełne satysfakcji życie dostępne jest każdemu, mimo życiowych przeciwności – lecz jedynie wówczas, gdy nie ucieka się przed pełnymi niebezpieczeństw życiowymi zmaganiami.     (B. Bettelheim)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Iwona Cedro                                                                                         Skip to content