Sp1

Internetowy Teatr dla szkół

W ramach projektu ,,Internetowy Teatr TVP dla szkół” klasy czwarte obejrzały 20 września spektakl pt. ,,Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” (Artenes Wrocławski Teatr Edukacji), natomiast klasy trzecie12 września przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia” (Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum i Sztuki w Białymstoku).

,,Jaś i Małgosia” to bajka interaktywna według tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Roberta Skolimowskiego o charakterze muzyczno – teatralnym. Jaś i Małgosia to znane dzieciom rodzeństwo, jednak w przedstawieniu Jaś przekształca się w trąbę, a Małgosia – we flet. Niedobra matka wystąpiła w kobiecym kostiumie wiolonczeli, zaś tato (z zawodu drwal) wyglądał jak kontrabas. Jak to w baśniach bywa, wszystko skończyło się dobrze, nawet czarownica okazała się poczciwą kobietą, która chciała postraszyć jedynie Jasia i Małgosię.

Bohaterem spektaklu pt. ,,Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” był chłopiec o imieniu Janek, ciekawy świata, zadający  mnóstwo pytań i cierpliwie znoszący docinki starszych braci. Dzięki pomocy czarodziejskiej Sowy Janek  poznaje tajniki przedsiębiorczości – uczy się jak przetwarzać jabłka z rodzinnego sadu, by za ,,wyprodukowany” kompot i dżem otrzymywać pieniądze, które w efekcie uchroniły rodzinę Janka od katastrofy… Przedstawienie pokazało widzom jak od najmłodszych lat świadomie i  rozsądnie zarządzać funduszami tak, by nie popaść w długi oraz  jak być kreatywnym i pomnażać fundusze.

Spektakle podobały się młodym widzom, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                               Iwona CedroSkip to content