Sp1

Internetowy Teatr dla Szkół

6 listopada uczniowie z klas piątych w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół obejrzeli przedstawienie pt. ,,Dziób w dziób”  wystawiane przez Teatr ,,Baj Pomorski” z Torunia w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Autor – Malina Prześluga.

Spektakl został nagrodzony w XXIV Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

,,Dziób w dziób” to współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej. Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi- Zbigniewa, Heńka, Stefana, Janusza, Marioli  i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem Dolores – wrogiem ptaków i wróblem Przemkiem poszukującym swojej wspólnoty. Okazuje się, że to wróbel ratuje gołębie z opresji, mimo że jest z nich najmniejszy i najsłabszy. Przemek uczy ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor.

Na planie pojawili się aktorzy, a także lalki zaprojektowane przez Dariusza Panasa. W sztuce pojawił się tzw. asamblaż – trójwymiarowa odmiana kolażu. Kot występujący w spektaklu miał trzy metry wysokości. Na scenie pojawiło się też miasto w postaci wielkiego, wiszącego w powietrzu bloku. Widowisko zostało zrealizowane z wielkim rozmachem.  

Iwona CedroSkip to content