Sp1

Internetowy Teatr dla Szkół

3 października 2014 r. uczniowie z klasy 3 b, 3 c i 3 d obejrzeli w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół  spektakl pt. ,,Robale” w reżyserii Agaty Biziuk wystawiany przez Teatr Lalki i Aktora ,,Kubuś” z Kielc poruszający m.in. tematykę ekologii.

Robale w widzu na pewno nie wzbudzają takiej sympatii jak psy czy koty. Przedstawienie pozwoliło dzieciom oswoić się z tymi małymi zwierzątkami, a tym samym pozbyć się lęku przed nimi, zajrzeć w głąb Ziemi, gdzie żyją obdarzone ludzkimi cechami dżdżownice i turkucie oraz mądry kret albinos. Wiodą oni zwyczajne życie, przyjaźnią się, ale też i kłócą. Ich spokój zakłócają ludzie, którzy zajmują ich terytorium – kupują tu działkę, a tym samym zaczynają zagrażać obecnym mieszkańcom. Robale przekonują się jak ważna jest przyjaźń i przyjaciele… Dochodzą do wniosku, że nie warto się kłócić, trzeba sobie pomagać, szczególnie w momentach zagrożenia.

Iwona Cedro

 Skip to content