Sp1

Internetowy Teatr dla szkół

16 stycznia w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół uczniowie klas szóstych obejrzeli spektakl pt. ,,Momo” w wykonaniu aktorów z Teatru Dramatycznego z Białegostoku w reżyserii  Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Spektakl ,,Momo” opowiadał o jednym z najważniejszych problemów współczesności, a mianowicie braku czasu. Personifikacją pożeraczy czasu byli Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupowali godziny, a nawet minuty życia od dorosłych. Zbierali każdą sekundę, by w przyszłości przejąć panowanie nad czasem. Walkę z nimi podęła główna bohaterka przedstawienia, bezdomna dziewczynka, którą zaopiekowali się mieszkańcy pewnego miasta, Momo. Wspierały ją postacie mityczne: Mistrz Hora, strażnik czasu i wierny żółw Kasajopeja, którzy pokazali jej, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie serca. Oglądając przedstawienie młodzi widzowie mogli dowiedzieć się także, jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i możliwość uzyskania pomocy od przyjaciół, kiedy tego potrzebujemy.

Iwona CedroSkip to content