Sp1

Interaktywne warsztaty telewizyjne

21 października uczniowie z klasy  VI b i VI c wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. ,,Jak stworzyć świat fantasy? Filmowe triki i efekty specjalne”. Warsztaty przygotował Teatr Show z Wrocławia.

Całość zajęć warsztatowych była rejestrowana wizualnie i realizowana w formie przekazu na żywo na dużym ekranie. Przez chwilę mogliśmy się znaleźć na planie filmowym, w realistycznym studiu telewizyjnym. Uczniowie w trakcie warsztatów dowiedzieli się na czym polega świat fantasy, jak wykorzystuje się efekty specjalne w filmie, a także na czym polega praca charakteryzatora. Niesamowitym przeżyciem było wspólne – z ekipą filmową – realizowanie filmu z gatunku fantasy pt. ,, S.O.S. dla profesora De Efekta”. Wybrani widzowie wcielali się w rolę aktorów i z wykorzystaniem rekwizytów oraz scenografii grali w scenach filmowych, krok po kroku tworzyli świat Zdziwlandii, ratowali profesora De Efekta oraz jego tajemnice. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Maciąg – uczennica z klasy VI c. Poradziła sobie świetnie zarówno z grą aktorską, jak i tremą. Pod koniec zajęć zobaczyliśmy trailer, czyli skrótową zapowiedź naszego dzieła. Zostanie ono przesłane do profesjonalnego studia postprodukcji w celu zmontowania, udźwiękowienia i dodania efektów komputerowych. Gotowy film otrzymamy wkrótce w wersji elektronicznej.

Iwona CedroSkip to content