Sp1

Ile żab waży księżyc?

Uczniowie klasy 3c mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny przy wykorzystaniu multimediów, czyli iTeatr TVP w jakości HD „Ile żab waży księżyc?”.

I choć tytuł spektaklu brzmi dość filozoficznie to autorka tekstu Malina Prześluga  dotyka całkiem prozaicznych tematów życia codziennego jak potrzeba przyjaźni czy dziecięca ciekawość świata. Baśniowa opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań pozwala odpowiedzieć na zadane wcześniej zadziwiająco trudne pytanie i nabrać dystansu do samego siebie.

Baśń oparta na tekście Maliny Prześlugi, nagrodzonym w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Helena BanaśSkip to content