III D w stadninie koni

W środę 17 czerwca o godzinie 9.00 wyjechaliśmy autobusem spod szkoły do stadniny koni w Sławęcinie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, a droga trwała bardzo krótko, przywitał nas instruktor jazdy konnej i jego dwoje pomocników. Następnie podzieliliśmy się na małe grupki i poszliśmy zwiedzać stajnie. Gdy wszyscy skończyliśmy zwiedzanie, instruktor osiodłał konie i wyprowadził je na padok. Po kolei zakładaliśmy na głowy toczki i wsiadaliśmy na jednego z koni. Instruktor prowadził nas dookoła padoku. Gdy skończyliśmy jeździć konno, poszliśmy smażyć kiełbaski.

Potem Paulina, nasza koleżanka z I klasy, zrobiła pokaz skakania na koniu przez przeszkody. Gdy skończył się pokaz odbyliśmy przejażdżkę bryczką. Następnie obok padoku zaczęliśmy grać w piłkę i świetnie się bawić. O 12.30 pożegnaliśmy się z gospodarzami i wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka bardzo nam się podobała i bardzo chcielibyśmy tam pojechać jeszcze raz.

Zuzanna Miciul, Nadia Watkowska, Katarzyna Kozikowska

Uczennice klasy III d