Sp1

III b, III d sadzą drzewa

Wiosna to czas sadzenia drzew w lesie. Aby pomóc leśnikom klasy 3d i 3b wybrały się do miejscowości Krzynka sadzić sosny. Okazało się, że to niełatwa praca – specjalnym narzędziami robiliśmy głębokie dziury w ziemi, do których delikatnie wkładaliśmy młodziutkie sadzonki. Pani leśnik sprawdzała, czy zachowane zostały odległości i czy sadzonki były mocno osadzone w ziemi.

Po pracy zostaliśmy zaproszeni na pieczone kiełbaski – apetyty wszystkim dopisywały. Przy okazji zwiedziliśmy rezerwat przyrody Jar Libberta położony nieopodal miejscowości Równo.

Zaobserwowaliśmy tam budzącą się wiosnę: miodunki, przylaszczki zwyczajne oraz bardzo rzadkie obrazki plamiste. Ze zwierząt udało nam się zobaczyć sarny, kruki, bażanta i żurawie. Kontakt z przyrodą sprawił nam dużo radości.

Edyta Biel, Renata Wyszyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content