Sp1

IIe i IIf odkrywała tajemnicę kina.

17 listopada uczniowie klasy IIe, IIf postanowili odkryć tajemnice kina i wzięli udział w multimedialnym spotkaniu w szczecińskim kinie. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem kina, podczas którego poznały historię projekcji filmów. Niezwykle interesujące było zwiedzanie kina oraz zamawianie biletów w kasie biletowej. Uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Sekret Eleonory”, która opowiadała o korzyściach płynących z czytania książek. Bajka wywarła ogromne wrażenie na małych widzach, niektórzy z nich byli w kinie po raz pierwszy. Kolejnym przystankiem była wystawa w Muzeum Techniki i Komunikacji, która ukazywała szczecińską motoryzację w latach 1954 – 1967. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia polskich prototypów motocykli II RP oraz pojazdów służb mundurowych.
Uśmiechnięte buzie, rozmowy dzieci dotyczące bajki i wystaw, dzielenie się wrażeniami, mogą świadczyć o tym, że wycieczka była udana.

Barbara Szewczyk
Katarzyna SzczerbaSkip to content